Naše nová prodejna v Beskydech je od května otevřena 7 dní v týdnu. Obchůdek a pražírna Madam Cacao, Ostravický Dvorek, Ostravice.

Volání o pomoc z Amazonie, akutní záchrana vodopádu a cenného území

EDIT 19.2. - vykoupeny další 2 + 1 hektary, přímo před nosem těžařů.

EDIT 2.2.2024 - vykoupeny 2 hektary u vodopádu, Agustin Grefa se snaží stále komunikovat na všechny strany, ale jde mu o život. Aktuálně by šlo zachránit ještě 4 hektary nedotčené divočiny, pokud se v řádu dní sežene více peněz.

Volání o pomoc z Amazonie se šíří do světa, snad to donutí ekvádorské státní organizace nějak reagovat. Nejde samozřejmě o jediné ohrožené území a nelegální těžbu. Ve zkorumpovaném Ekvádoru je to prostě náročné. Ale každý zachráněný metr čtvereční stojí za to. A navíc jsou životy místních obyvatel i našich přátel v ohrožení.

 

Akce na záchranu Amazonie: Naléhavá výzva z ekvádorského pralesa

Milí,
v uplynulých dnech jsme Vás informovali především na FB a Instagramu o dění v Amazonii. Vyhlásili jsme i rychlou akci 50% z objednávek za záchranu vodopádu. Celkem jsme poslali přes 35 000 Kč a moc Vám za tuto pomoc pro Amazonii děkujeme.

Výrazně jsme společně pomohli tomu, že se podařilo vodopád z větší části ochránit odkupem dotčených pozemků, které se momentálně přepisují na organizaci Život Postaru.

Pomoc pro Amazonii. Těžba zlata v Amazonii.

Bohužel stále probíhá velký boj o okolní pozemky. Každou sekundu umírají tisíce rostlin i živočichů pod neuvěřitelně intenzivní a agresivní těžbou zlata, kdy těžaři využívají pro těžbu i těžké kovy. Těžba zlata rtutí a kyanidem má fatální následky pro vše živé v širokém okolí a kontaminace řeky, na kterou jsou odkázány komunity i vše živé, je nehorázný zločin.

Ekvádorské vládě to ale nevadí. Nevadí to ani nevládním organizacím, tedy možná vadí, ale dělat nic nechtějí. Je to na indiánech, a ty ze srdce prosí o pomoc nás.

Proč pomáhat Amazonii?

Jedná se o česko - ekvádorskou komunitu, kde vznikla pralesní školka a škola pro zachování moudrosti, a kde jsou Češi a Slováci velmi vítáni. Vztahy s ČR jsou velmi intenzivní, Agustin Grefa má českou ženu a s rodinou tráví mnoho měsíců v roce v Čechách.

Zde najdete více informací a odpovědi na často pokládané otázky, jako třeba proč se neobrátit pro pomoc na armádu, zda je to k něčemu dobré, kolik se již podařilo ochránit území.

https://zivotpostaru.cz/2024/01/28/nalehava-situace-rukusamay/

Wayusa pomáhá zachraňovat pozemky

Dlouhodobá strategie je taková, že pokud budou mít indiáni obživu pramenící ze své vlastní přirozené existence, budou více motivování chránit Prales.

Proto vznikl projekt čaj Wayusa, kdy indiáni sběrem listů posvátného stromu Wayusa a následnou tradiční přípravou listů na čaj, si přijdou na docela slušné peníze.

Další produkty z Amazonie, které podporují výkup pozemků v Amazonii

K Wayuse se přidala amazonská skořice Ispinku, ze které se vaří skvělý skořicový čaj, co vám pohladí hlavně žaludek.
Pak tu máme divoký zázvor, který je něco jako "habanero" mezi pálivými papričkami. Prostě extra silný zázvor. Můžete si z něj udělat klidně 10 nálevů z jedné dávky!!! Tento zázvor sušený na čaj používáme dokonce i jako koření.
Pralesní kakao. Divoké kakaové boby, plné síly a živin. A hlavně chutné, jen minimálně kyselé. Je to tak velká vzácnost, že na ně jen těžko narazíte někde jinde.
Bylina vilcacora, která má dokonce přezdívku "bylina proti smrti", ale to je samozřejmě s nadsázkou a nesmí se to nikde psát :-)

Dračí krev  na všechny štípance, kousance, odřeniny, ranky, drobné infekce. Dokonce se používá i vnitřně. V pralese i v kabelce je dračí krev v základní výbavě pro přežití, především pokud máte děti.
Svaté dřevo Palo santo. Až nedávno jsem se dozvěděla, že se z něj dá vařit odvar z Palo Santa na dýchací potíže a těžký kašel. A fakt zabral neuvěřitelně dobře. Ale primárně se používá jeho sladký a voňavý kouř na očistu prostoru

 A další poklady z Amazonie.

Nákupem kterékoliv z této položky také výrazně pomůžete k ochraně pralesa, který drží rovnováhu pro nás všechny.