Naše nová prodejna v Beskydech je od května otevřena 7 dní v týdnu. Obchůdek a pražírna Madam Cacao, Ostravický Dvorek, Ostravice.

Andský kříž, Chacana

Andský kříž, chacana

Andský kříž

Andský Kříž Chakana je spirituálním kodexem  kultury Inků i předchozích kultur. Chakana je posvátný symbol transcendence, jež v sobě nese prvky posvátné geometrie a rovnováhy. Středem kříže chakana je Kosqo, posvátné centrum vesmíru indiánů Kechua, jehož jméno odpovídá i městu a regionu Cusco, kde se nejvíce nachází tyto formy Andských křížů Chakana v mnoha formách.

Čtyři harmonické strany tohoto andského kříže Chakana odpovídají čtyřem živlům, čtyřem tvůrčím silám kosmu, a čtyřem hlavním stranám slunečního imperia Inka v Peru.

Stupňovité části tohoto kříže Chakana odpovídají lidskému růstu v čase a prostoru, přičemž jednotlivé strany popisují různé aspekty spirituálního i fyzického života. V kříži je rovněž označená klasická trilogie silových zvířat indiánů Kečua, která se dělí na tři roviny, a to Kondor, Puma, Anakonda. Tyto silová zvířata vládnou elementům: větru, zemi a vodě. 

Posvátná geometrie

Kromě této části silových zvířat a náležících elementů nese amulet Chakana další tři aspekty. Tyto další strany Chakany nesou kodex vědomí a práce s vědomím za přítomnosti lásky (Yachay, Yankay, Munay). Kodex dimenzionálních rovin popisu světa, jeho vyšších světů, našeho světa, a spodních světů (Hanag pacha, Kay pacha, Uju pacha) a kodex vzájemné práce ve společnosti. Práce pro společnost, práce pro komunitu práce na vlastním (Mita, Ayini, Minga).

Posvátný symbol

Posvátný symbol chakana má mnoho dalších atributů které získal v průběhu let. Nejvýznamnější vlastnosti tohoto amuletu je však harmonizace, ochrana a propojení do jiných úrovní bytí. Nechť vám tento symbol přinese ochranu, inspiraci, napojení na zemi Pachamamu, spirity Apu a doprovází vás na cestě.