Naši milí, momentálně se potýkáme s kritickou situací v Ekvádoru, kdy těžaři využili chaotické situace a nelegálně s ještě větší intenzitou drancují pozemky v těsném sousedství česko - ekvádorské organizace Život Postaru. Přispět na záchranu klíčových pozemků v Amazonii může každý z nás a moc za podporu děkujeme. Info na FB Madam Cacao nebo Život Postaru z.s.

Tepi - Serpentin

Novinka
Neohodnoceno
1 090 Kč / ks 900,83 Kč bez DPH 1 090 Kč / 1 ks
Skladem (3 ks)

Originální foukačka na rapé, která se hodí na rapé ceremonie i do běžné výbavy každého rapera.

Toto Tepi na rapé je krásná ruční práce z malé dílny v Andách. Každý kus je jiný. Symbol had.

Materiál: kámen Serpentin, přesněji kámen Serpentinit. Hadec - hadí kámen.
Původ: Peru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tepi na rapé

Foukačka na rapé se symbolem hada je ideálním nástrojem pro rapé ceremonie nebo meditace s rapé.

Foukačka je kvalitně slepena pouze ze dvou částí kamene Serpentin. Na omak je příjemně hladká. Krásná řezbářská práce.

Celková délka je cca 23 cm, z toho cca 18 cm je delší strana.

Symbol had a hadí kámen Serpentin

Na Tepi je krásně vyobrazena hlava hada, stejně tak tělo je hadí. Symbol hada je jedním ze základních symbolů při práci s rapé a jinou meditační praxí. 

Kámen Serpentin se česky řekne hadec, nebo-li hadí kámen. Naleziště v Peru, ze kterého se těží Serpentin, je ze žíly procházející pod Machu Picchu. Těžba je již pár let velmi omezena, proto Serpentin z této žíly bude stále vzácnější.

Co znamená symbol had

Had je symbolem znovuzrození, uzdravení a také plodnosti. Nalezneme jej ve vyobrazení všude po světě, je součástí nejvýznamějších mýtů světa, ikdyž né vždy je vnímán pozitivně - to je ale často dáno zkreslenou interpretací. Viz ta o Evě a jablku :-) V některých kulturách je zaměňován s drakem nebo vyobrazován trochu jinak, např. jako okřídlený had Quetzalcóatl v aźtécké kultuře, jako Uroboros symbol koloběhu začátku a konce, znovuzrození. Bílý had je zase nejvyšší duchovní bytost pro některé kmeny Amazonie. Z tradice Áztéků a pre-incké kultury Hadu náleží světová strana jih a jeho vyobrazení často symbolizuje odložení starého, aby mohlo přijít nové. Tedy opět znovuzrození, koloběh.
Tepi Serpentin, foukačka na rapé

Rapé účinky

Rapé je "medicína" (takto rapé a podobné látky indiáni nazývají), která k nám přišla z Amazonie. I u nás má silné kořeny, zmíňky o šňupání bylin jsou staré stovky let. Asi také pro to jsme si rapé tak rychle oblíbili a v moderní nově-spirituální době zažívá ohromný boom. Účinky rapé jsou tak různé, jak různé jsou druhy rapé a lidé, kteří je užívají. Takže mnoho možností. Obecně nám indiáni doporučují, ať pořádáme rapé ceremonie a aplikace rapé probíhá tam, v kruhu, se záměrem, s určitou sváteční atmosférou a ideálně hudbou. Pak se skvěle hodí na meditaci, na pohled do sebe, získání síly, posílení záměru, odstranění nějakých bloků v nás. No a to velmi často provází fyzické čištění, tedy zvracení, případně průjem. Nevolnost a malátnost je projevem, se kterým se dříve nebo později setká každý z nás, kdo rapé užíváme. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: