Vítejte u nás! Od února 2023 probíhá kompletní revize našeho ceníku. Rozhodli jsme se pro citelné ZLEVNĚNÍ většiny produktů. A žádný jsme nezdražili. Jde to :-) Snad to oceníte. Snižování cen pokračuje, snažíme se dostat na nejlepší možnou cenu pro vás a zároveň životaschopnou pro nás. S každou vaší objednávkou nám výrazně pomůžete. Děkujeme, Míša a Richard

Esenciální olej Palo Santo

Poklad mezi esenciálními oleji - Palo Santo oil, nebo-li esenciální olej kopál vonný.


Vůni tohoto oleje si nespletete s ničím jiným, je intenzivní sladce dřevitá, s citrusovým a piniovým zabarvením. Na trhu se objevuje cca 20 let, proces výroby je ale stále zahalen tajemstvím, neboť ekvádorci přesný postup získání oleje prozrazovat nechtějí.

Jisté je tedy jen to, že stromy se pro získávání oleje nekácí. Mohou plně projít svůj životní cyklus. Sbírají se pouze jejich spadané větvě a celé stromy po přirozeném odchodu do "stromového nebe" po cca 40 letech života.

V tradičním léčitelství se Palo Santo užívá v různých formách již tisíce let, k získání menšího množství Palo Santo oil nepotřebujete ani moderní výrobnu. I indiáni věděli, jak na to. Olej z Palo Santa tedy používali například na úlevu od kašle a onemocnění dýchacích cest, také k ošetření různých kousnutí a drobných poranění od zvířat. Indiáni věří, že Palo Santo je dřevo velmi očistné, proto jej používali a používají i pro očistu energetickou, tedy když se chtěli zbavit i různých neviditelných neduhů. Je v základní výbavě snad každého šamana, prostě Palo Santo najdete v takové indiánské KPZetce. Příjemným bonusem je, že vůni palo Santa nemá vůbec rád hmyz.

A jak vypadá chromatografický profil Palo Santo oleje? (dle výrobce):

Limonene (%) 65 - 75
Para-Cymene (%) 1 - 2.5
Menthofuran (%) 10 - 25
Pulegone (%) Max 1.5
Isomenthone (%) 0.1 - 1
Alpha Terpineol (%) 0.5 - 1.5
Carvone (%) 0.1 - 1
Mint Lactone (%) Tr - 0.4

 

Máme opravdu širokou nabídku velikostí a typů lahviček Palo Santo oil (od 1ml, skleněné lahvičky roll on, kapátko i pipeta), postupně doplňujeme na eshop.