Naše nová prodejna v Beskydech je od května otevřena 7 dní v týdnu. Obchůdek a pražírna Madam Cacao, Ostravický Dvorek, Ostravice.

Kakao Ceremonie v Beskydech

Kakao Ceremonie, Kakao Rituály, Medicína Kakao, Posvátné Kakao ...

Tak i ještě jinak se nazývají setkání, kdy se podle určité ritualistiky slavnostně vaří a podává pravé kakao, které se pak pije a jí v tzv. kruhu. Prostě setkání, kdy účastníci přijímají speciální, ikdyž původně vlastně to OPRAVDOVÉ kakao, a jeho vlivem se uvolní, příjemně naladí a jsou často sami ze sebe překvapení, co všechno v nich je - myšleno v tom pozitivním slova smyslu. Mají čas na sebe zase jinak, jakoby v jiném časoprostoru, než v běžném každodenním životě.

U kakao rituálů se většinou hraje a zpívá nebo poslouchá reprodukovaná hudba či mantry, bubnuje se, tančí, medituje, cvičí, sdílí, pláče, opečovává se, pobývá v tichu, moudře hovoří i vtipkuje. Samozřejmě né naráz všechno z toho. Záleží, kdo rituál vede, jací se sejdou lidé, jaké si tu udělají ... možností je snad nekonečně mnoho. 

Mohlo by se zdát, že jde o dost esoterickou záležitost, ale kakao ceremonie je často o práci s tělem a hlasem, o přátelství, o odpočinku, což jsou velmi žádané a univerzální hodnoty, které ocení většina z nás. Kakao rituály jsme odkoukali od indiánů, resp. původních obyvatel Jižní Ameriky, a ti rozhodně nejsou esoterici :-)

Kakao vhodné na kakao rituály zakoupíte i u nás, buď ve formě kakaové hmoty, také prodáváme ceremonial divoké boby raw nebo karamelizované boby. Často se k ceremoniím používá druh kakaa Criollo, což míváme v nabídce nepravidelně. Preferujeme ještě vzácnější divokou odrůdu od ekvádorských indiánů. 

Kakao je však surovina křehká, a ceremonial kakao je ještě křehčí, proto se né vždy úroda podaří. Nikdo nám tedy nemůže garantovat, že nám další zásilka dorazí. 

To jen velmi krátce ke kakao ceremoniím. Pokud Vás zajímá více, ptejte se. 

Od roku 2014 kakaové ceremonie pořádáme, v současné době pravidelně v Beskydech v originálním pojetí amazonsko - beskydském.