Naši milí, momentálně se potýkáme s kritickou situací v Ekvádoru, kdy těžaři využili chaotické situace a nelegálně s ještě větší intenzitou drancují pozemky v těsném sousedství česko - ekvádorské organizace Život Postaru. Přispět na záchranu klíčových pozemků v Amazonii může každý z nás a moc za podporu děkujeme. Info na FB Madam Cacao nebo Život Postaru z.s.

Wayusa do koupele

Koupání ve wayuse

Indiáni wayusu používají i pro její pozitivní účinek na kůži a pleť. Podle indiánů se dají wayusou zmírnit kožní problémy jako atopický ekzém, lupénka, akné, opruzeniny, svědění a podobně. Zejména indiánské děti se tedy ve wayuse koupou.

Pokud chcete tuto indiánskou metodu také zkusit, ve větším hrnci si nejprve uvařte 3 litry wayusy v poměru nejméně 3 polévkové lžíce wayusy na litr vody. Vařte dlouho pod pokličkou, nejméně 20 - 30 minut. Pak celý obsah hrnce přelijte do koupele. Jen pozor při vypouštění vany, chce to sítko na odtok :-)

Wayusa a bahno

Úplně ideálně můžete tuto metodu zkombinovat s bahnem. Ideální je bahno z mrtvého moře, ať už čerstvé bahno, nebo sušené.