STÁLE PLATÍ NALÉHAVÉ VOLÁNÍ Z AMAZONIE, JEŠTĚ TÝDEN VYBÍRÁME PENÍZE NA ZÁCHRANU OBLASTI PŘED TĚŽAŘI. Více na titulní straně. Děkuje. Krásný zbytek léta přeje Míša, Richard a nová posila týmu Anet.

Život Postaru, Wayusa a pralesní škola Sachawa

Život Postaru

Nejzásadnější spolupráce, naše největší srdcovka ...

Na první pohled se může zdát, že Život Postaru  a s tím spojený projekt Wayusa z Ekvádoru od Míša a Agustin Grefa, jsou prostě naším dalším dodavatelem produktů z Amazonie, jako právě čaj Wayusa, raw kakao, dračí krev, vilcacora tedy kočičí dráp a další bylinky z Amazonie, svaté dřevo palo santo, šperky od indiánů atd.

Ale tahle spolupráce je mnohem více. Zajímá vás "long story short"?

Náš vlastní projekt Wayusa z Ekvádoru
Amazonie Ekvádor, rok 2017 / 2018

V roce 2017 se s Míšou a Agučem domlouváme, že si za nimi v malé skupince uděláme výlet do Amazonie, do jejich zázemí zvaném Ruku Samay Ecolodge. Je to rychlovka, sotva konec léta, najednou Vánoce, leden v tahu a sedíš v letadle do Ekvádoru.

Tou dobou už asi 5 let let dovážíme kufrovou metodou různé vzorky z Jižní Ameriky, hlavně superpotraviny a chifles z platanos banánů. A hledám prostory pro skládek a výdejnu e-shopu v Praze. Až neuvěřitelně neúspěšně. Přímo v Amazonii je všechno ale mnohem rychlejší a manifestace záměrů funguje intenzivněji. Domlouváme se tedy na spolupráci. Rodina Míši a Agustina v Ekvádoru nám bude dodávat produkty z Amazonie, a my je budeme prodávat tady v Čechách. Především tedy Wayusa a kvalitní kakao z Amazonie. Vše ostatní je na bonus.

Amazonia cafe STEP IN

Po návratu do Prahy se téměř bleskurychle a sám najde prostor pro zázemí budoucího docela velkého amazonského projektu, a to rovnou na super adrese na Vinohradech. Kdo zná Amazonia café STEP IN :-) ? Po roce doslova šílených prací, rekonstrukce, radostí i trápení jsme oficiálně otevřeli STEP IN Amazonia, amazonskou klubovnu, kavárnu a zázemí pro aktivity spojené s Amazonií.

Takže to byl právě Život Postaru a projekt wayusa a kvalitní kakao z Ekvádoru, kdo odstartoval celý projekt, který začal právě v prostorách Amazonia café STEP IN na Vinohradech. A pokud někoho zajímá, jak je to se "Stepin" dál, tak věříme, že bude stále pokračovat a sloužit jako zázemí pro prima aktivity, ale už bez nás. Řeka se rozdělila do více pramenů, náš proud je momentálně v Beskydech. Btw. dřívější web STEP IN shop.stepin.shop již nefunguje, ale to jste si asi všimli, kdo hledal...

Život postaru a Amazonian wisdom

Zpět k Život Postaru... asi je to pro někoho moc webovek a projektů v jednom, tak abychom to ještě rozvedli... :-) Amazonian wisdom je takový celkový zastřešující projekt pro Život Postaru, Wayusa energy a další aktivity. Takže tady sdílíme ještě stránku https://www.amawis.eu/ , protože tam je asi všechno pod jednou střechou :-)

Hlavně je důležité říct, že Život Postaru svými aktivitami sbírá prostředky, chcete-li peníze, pro rozšiřování přírodní rezervace v Ekvádoru a ochranu pralesa před těžaři. Především kolem oblasti Tena, kde se nachází Ruku Samay Ecolodge, se těží zlato rtutí. Adopce stromů je příkladem této činnosti - tedy ochrana Amazonie.

Pralesní škola Sachawa je také důležitou součástí ochrany pralesa. Děti i z okolních rodin a komunit dobrovolně navštěvují sobotní školu v Ruku Samay a je jim předáváno tradiční indiánské učení.

Přednášky, workshopy a semináře u nás i v Ekvádoru. Rozhovory, natáčení, šíření informací o životě v Amazonii a aktuální situaci tam. Určitě moc doporučuji si někdy něco najít, poslechnout.

Výlety a dobrovolnické pobyty v Amazonii... více na webu :-)

 

Jsem vděčná za to spojení Amazonie ... my ... vy...

Díky, Míša