Milí, děkujeme za vaši účast na sbírce pro výkup pozemku v Amazonii pod záštitou Života Postaru z.s. Během těch pár dní jsme u nás vybrali 3000 Kč a mnozí jste dávali vědět, že jste poslali peníze přímo jim. POZEMEK SE PODAŘILO ZACHRÁNIT. Díky!

Velká Chacana růženín a stříbro, náhrdelník macrame

Novinka
Neohodnoceno
980 Kč 809,92 Kč bez DPH 980 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Chacana je znak, symbol, na který narazíte v jihoamerickém šamanismu nejčastěji. Stejný symbol se nachází v různých kulturách a dobách různě po světě.

V Peru se symbol Chacana nazývá také Andský kříž, nebo Incký kříž, případně Kříž života.

Tento náhrdelník byl vyroben na zakázku v Andách, existuje pouze několik kusů! Kvalitní zpracování, leštěný kámen, krásný kousek.

Materiál: kámen růženín, světle růžová barva
Výroba: Peru - Andy
Styl: náhrdelník macrame

Na fotce se jedná o 2 světlejší chacany (dva tmavší ametysty jsou prodané)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chacana co to je

Chacana je nejznámější a nejzákladnější symbol, který nalezneme v jihoamerické kultuře. Má tvar symetrického stupňovitého kříže, který může i nemusí mít uvnitř otvor. Né nadarmo připomíná stupňovité pyramidy.

Inkové věřili v jeho ochranou sílu, je vyjádřením fungování kosmu a světových stran - jednoduše řečeno. I proto se mu říká Kříž života, Kříž všeho.
Není to klasický náboženský symbol, je to spíše symbol spojený s širokou kulturou, tradicí a vnímáním uspořádání světa, který je platný v minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Vyobrazení

Symbol Chacana (Čakana), Andský kříž, je vyobrazen na velmi starých artefaktech a megalitech. Oblast Cusco v Peru je na mě bohatá.

Chacana se hojně vyskytuje na tkaninách indiánů (Shipibo, Kichwa, Kechua a další), turistické oděvy se bez ní neobejdou, je vyřezávaná do šperků a ochranných amuletů všeho druhu, je součástí architektury.


Přivezl Martin Pávek, zakoupeno za férové ceny od kmene Kechua - Andy, Peru.
Nákupem podpoříte spolupráci s indiány a výzkum starých indiánských kultur. Bude k dispozici pouze omezené množství tohoto amuletu. Artesania - umělecký předmět ruční práce.

 

Přívěsek z Růženínu

Chacana je ručně vyřezaná z růženínu, uvázaná na hnědé ozdobné šňůrce a doplněná stříbrným ornamentem.

Velikost amuletu je cca 5 cm x 5cm

K dispozici jsou pouze 2 kusy. Každý je jiný, přesto nejsou výrazně odlišné: barva je stejná, tedy světlě růžová, a oba kameny mají jemnou kresbu.

Chacana, přívěsek serpentin

Amulet, který má smysl

  • Ruční práce
  • Originální produkt - artesania
  • Spolupráce s indiány
  • Podpora výzkumu starých kultur
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šperky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: