Vítejte u nás! Od února 2023 probíhá kompletní revize našeho ceníku. Rozhodli jsme se pro citelné ZLEVNĚNÍ většiny produktů. A žádný jsme nezdražili. Jde to :-) Snad to oceníte. Snižování cen pokračuje, snažíme se dostat na nejlepší možnou cenu pro vás a zároveň životaschopnou pro nás. S každou vaší objednávkou nám výrazně pomůžete. Děkujeme, Míša a Richard
 

Náušnice č.1, Amazonie - Yawanawa

Neohodnoceno
 

České korálky Preciosa prošly rukama indiánek kmene Yawanawa z Brazílie.

Výsledkem jsou jedinečné šperky vytvořené zase zpět do Česka.

Tyto žluto-černé náušnice jsou dlouhé, vyrobené z malých rokajl vel. 10 od Preciosa.
Tradiční vzor, který můžeme nalézt u Amazonských indiánů vyobrazuje prvky přírody a zvířat, pro indiány má ochranný charakter a nenosí se "jen tak pro parádu", ačkoliv jde opravdu o velmi krásný a nápadný šperk.

Vyroben pouze jeden kus. 

Dostupnost Skladem (1 ks)
940 Kč
776,86 Kč bez DPH
   
Značka Madam Cacao Amazonia
Kategorie Šperky
 

V rámci naší Česko - Amazonské spolupráce kupujeme pro indiány české korálky Preciosa a náš dobrý přítel Mauro Santili je poté vozí k indiánům do Amazonie.

Na oplátku se k nám po čase dostane část těchto korálků zpět, právě tak jako tyto šperky od indiánů. Větší část korálků ale zůstává v Amazonii a indiáni si je prodají sami. Získávají tak přirozenou cestou zdroje pro zvládnutí uhrazení nároků, které na ně tlačí civilizace, aniž by museli prodávat své pozemky, těžit dřevo, zlato a pod. 

Cena šperků - dovolím si jednu poznámku k ceně - zdá se vám být nízká, akorát, nebo vysoká? Klidně nám napište. Podle nás je cena velmi nízká, ale snažíme se o dostupnost pro našince. Pokud jedete na expedici do Amazonie a koupíte tyto šperky u indiánů, zaplatíte za ně většinou více, než u nás na eshopu Amazonia - Madam Cacao.

Toto zboží se ale úplně na peníze měřit nedá s ohledem na to, co zisk z prodeje přináší - indiáni peníze potřebují a jsou pod velkým tlakem, aby je získávali. A každá práce, která je udrží u jejich tradičních hodnot a zároveň jim přinese dost finančních prostředků, je k nezaplacení. Kdo sleduje situaci zejména v Brazílii ohledně honu prezidenta Bolsonara na indiány, tak asi více chápe, o čem píšeme. 

Pokud máte zájem dozvědět se o této tématice více, doporučujeme sledovat FB stránku např. česko-brazilského projektu Sarava.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: