Milí, děkujeme za vaši účast na sbírce pro výkup pozemku v Amazonii pod záštitou Života Postaru z.s. Během těch pár dní jsme u nás vybrali 3000 Kč a mnozí jste dávali vědět, že jste poslali peníze přímo jim. POZEMEK SE PODAŘILO ZACHRÁNIT. Díky!

Chacana Palo Santo, styl macrame

1 hodnocení
420 Kč 347,11 Kč bez DPH 420 Kč / 1 ks
Skladem (8 ks)

Symbol Chacana vyřezaný z posvátného dřeva Palo Santo, krásná macrame šňůrka.

Chacana patří mezi základní symboly jihoamerického šamanismu, stejný symbol však nalezneme v různých kulturách po celém světě. V Peru se symbol Chacana nazývá také Andský kříž, nebo Incký kříž.
Dřevo Palo Santo ze stromu Bursera graveolens se používá jako vykuřovadlo, pro výrobu šperků a vzácných předmětů. Říká se mu Svaté dřevo nebo Posvátné dřevo.

Původ: Peru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je Chacana

Chacana je nejznámější a nejzákladnější symbol, který nalezneme v jihoamerické kultuře. A v různých dalších kulturách všude po světě, z různých období. 

Pro Inky, Amazonii a Andy je velmi typický.

Inkové věřili v jeho ochranou sílu, je vyjádřením fungování kosmu a světových stran - velmi jednoduše řečeno. 

Vyobrazení

Symbol Chacana (Čakana), Andský kříž, je vyobrazen na velmi starých artefaktech a megalitech. Oblast Cusco v Peru je na mě bohatá.

Chacana se hojně vyskytuje na tkaninách a oblečení indiánů (Shipibo, Kichwa, Kechua a další), je vyřezávaná do šperků a ochranných amuletů všeho druhu. 

Vyzařování symbolu je umocněno použitým dřevem Palo Santo.


Přivezl Martin Pávek, zakoupeno za férové ceny od kmene Kechua - Andy, Peru.
Nákupem podpoříte spolupráci s indiány a výzkum starých indiánských kultur. Bude k dispozici pouze omezené množství tohoto amuletu. Artesania - umělecký předmět ruční práce. 

Co je Palo Santo

Bursera graveolens je středně velký strom z Jižní Ameriky (a částečně z Mexika), kde má nezastupitelnou roli již tisíce let v lidovém léčitelství, šamanismu a spirituálním světě.

Jeho dřevo i získávaný esenciální olej nádherně voní dřevosladkou vůní díky vysokému obsahu vonných silic. Těší se zasloužené úctě, proto je ve světe známo jako Palo Santo - Svaté dřevo. Připomíná Santalové dřevo z Indie.

Přívěsek

Chacana je ručně vyřezaná ze dřeva Palo Santo. Každý kus je originál. Je možné po domluvě upřesnit, který kus z aktuálních zásob si přejete.

Velikost amuletu je cca 4,6 cm x 4,6 cm.
Dodáváno na černé šňůrce nebo hnědé macrame sňůrce. Barvu macrame můžete dopsat do poznámky.

Chacana Palo Santo, styl macrame

Amulet, který má smysl

  • Ruční práce
  • Originální produkt
  • Spolupráce s indiány
  • Podpora výzkumu starých kultur

Doplňkové parametry

Kategorie: Šperky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: