Milí, děkujeme za vaši účast na sbírce pro výkup pozemku v Amazonii pod záštitou Života Postaru z.s. Během těch pár dní jsme u nás vybrali 3000 Kč a mnozí jste dávali vědět, že jste poslali peníze přímo jim. POZEMEK SE PODAŘILO ZACHRÁNIT. Díky!

Lněné semínko

Neohodnoceno
od 32 Kč od 27,83 Kč bez DPH od 5,80 Kč / 100 g

Zvolte variantu

lněná semínka, ať už hnědá nebo zlatá, jsou starobylá potravina s mnoha zdravotními přínosy. Tato drobná semínka jsou bohatá na živiny a vlákninu a mají širokou škálu využití v kuchyni.

Níže se podíváme na unikátní vlastnosti lněného semínka hnědého a prozkoumáme, jak může přispět k vaší zdravé stravě.

Lněné semínko nabízíme za výbornou cenu, máme ho ale jen omezené množství.. Tak neváhejte :-)

Detailní informace

Velikost balení: 500 g
Vyprodáno
32 Kč
27,83 Kč bez DPH
Velikost balení: 1000 g
Skladem (1 ks)
58 Kč
50,43 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Lněné semínko použití

Hlavně nadrtit nebo namočit

Lněné semínko je známé tím, že aby si z něj tělo dokázalo vzít co nejvíce, je třeba jej nejprve trochu "pochroumat". Nadrtit, rozsekat, pomlýt... případně jej přes noc namočit. A pak už se ve fantazii meze nekladou...

Klasika je přidat lněná semínka do:

  • Ovesné kaše, müsli, snídaně v tomto ražení
  • Jogurty a tvarohy
  • Smoothies a různé superdrinky
  • Domácí chléb, domácí pečivo
  • Saláty, studené pokrmy
  • v těhotenství různé nápoje obsahující dobře namočené lněné semínko

Kolik se může jíst semínek

Klidně 2 polévkové lžíce denně... a to je opravdu hodně.

Lněné semínko - levná superpotravina

Lněné semínko je skutečným pokladem živin. Obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin, které jsou prospěšné pro srdce a mozek. Dále je bohaté na vlákninu, což podporuje zdravou trávicí funkci a zlepšuje střevní pohyb. Lněné semínko obsahuje také bílkoviny, vitamíny (B1, B6) a minerály (hořčík, draslík, vápník a železo).

Lněné semínko účinky

Srdce: Jedním z hlavních benefitů lněného semínka hnědého je jeho potenciál mít pozitivní vliv na zdraví srdce. Díky obsahu omega-3 mastných kyselin a vlákniny může snižovat hladinu špatného cholesterolu (LDL) a podporovat srdeční zdraví.

Regulace hladiny cukru v krvi: Vláknina obsažená v lněném semínku pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a může dopomoci ke snížení rizika vzniku diabetu 2. typu. Pravidelná konzumace lněného semínka může pomoci udržet stabilní hladinu glukózy v krvi.

Prospěšné pro zažívání: Lněné semínko je bohaté na rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, což podporuje zdraví trávicího systému. Vláknina pomáhá urychlit trávení, zmírňuje zácpu a podporuje pravidelnou stolici. Jsou zde ale výjimky: lněné semínko není doporučeno pro pacienty trpící crohnovou chorobou.

Antioxidační účinky: Lněné semínko obsahuje lignany, což jsou silní antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před poškozením volnými radikály. Antioxidační účinky lněného semínka mohou pomoci snížit záněty v těle a podpořit celkové zdraví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: