Možné osobní vyzvednutí po domluvě na adrese: Kulturní dům Frýdek, Heydukova 85, Frýdek-Místek.

Novinky

Produkt měsíce PROSINEC

Prosinec věnujeme bylině zvané Vilcacora, nebo také Kočičí dráp či Unkárie.

Vilcacora je pro domorodé obyvatele Amazonie posvátná liánovitá rostlina, díky které Inkové údajně neznali nemoci.

Je považována za „adaptogen“, tedy látku, která působí podle potřeb toho, kdo ji užívá. Z tohoto důvodu ji tradičně hojně využívají amazonští léčitelé, kteří věří hlavně v její údajné silně protizánětlivé účinky. Šamani léčí pomocí Uncárie i nejtěžší nemoci.

Legislativa EU nám neumožňuje vám více přiblížit a popsat staleté praktiky indiánů, kteří nedají na Vilcacoru dopustit. Pro opravdu doporučujeme pročíst v dostupných herbářích, stojí to za to... Pokud umíte španělsky, můžete čerpat ze zdrojů přímo psaných lidmi z kmene Shipibo, Kičua (Kichwa), Kečua (Quechua) nebo Shuar, kteří hojně s bylinou Vilcacora pracují v rámci lidového léčitelství i turismu.

 

Kakao Ceremonie v Beskydech

Kakao Ceremonie, Kakao Rituály, Medicína Kakao, Posvátné Kakao ...

Tak i ještě jinak se nazývají setkání, kdy se podle určité ritualistiky slavnostně vaří a podává pravé kakao, které se pak pije a jí v tzv. kruhu. Prostě setkání, kdy účastníci přijímají speciální, ikdyž původně vlastně to OPRAVDOVÉ kakao, a jeho vlivem se uvolní, příjemně naladí a jsou často sami ze sebe překvapení, co všechno v nich je - myšleno v tom pozitivním slova smyslu. Mají čas na sebe zase jinak, jakoby v jiném časoprostoru, než v běžném každodenním životě.

U kakao rituálů se většinou hraje a zpívá nebo poslouchá reprodukovaná hudba či mantry, bubnuje se, tančí, medituje, cvičí, sdílí, pláče, opečovává se, pobývá v tichu, moudře hovoří i vtipkuje. Samozřejmě né naráz všechno z toho. Záleží, kdo rituál vede, jací se sejdou lidé, jaké si tu udělají ... možností je snad nekonečně mnoho. 

Mohlo by se zdát, že jde o dost esoterickou záležitost, ale kakao ceremonie je často o práci s tělem a hlasem, o přátelství, o odpočinku, což jsou velmi žádané a univerzální hodnoty, které ocení většina z nás. Kakao rituály jsme odkoukali od indiánů, resp. původních obyvatel Jižní Ameriky, a ti rozhodně nejsou esoterici :-)

Kakao vhodné na kakao rituály zakoupíte i u nás, buď ve formě kakaové hmoty, také prodáváme ceremonial divoké boby raw nebo karamelizované boby. Často se k ceremoniím používá druh kakaa Criollo, což míváme v nabídce nepravidelně. Preferujeme ještě vzácnější divokou odrůdu od ekvádorských indiánů. 

Kakao je však surovina křehká, a ceremonial kakao je ještě křehčí, proto se né vždy úroda podaří. Nikdo nám tedy nemůže garantovat, že nám další zásilka dorazí. 

To jen velmi krátce ke kakao ceremoniím. Pokud Vás zajímá více, ptejte se. 

Od roku 2014 kakaové ceremonie pořádáme, v současné době pravidelně v Beskydech v originálním pojetí amazonsko - beskydském.

 

 

Esenciální olej Palo Santo
Poklad mezi esenciálními oleji - Palo Santo oil, nebo-li esenciální olej kopál vonný.


Vůni tohoto oleje si nespletete s ničím jiným, je intenzivní sladce dřevitá, s citrusovým a piniovým zabarvením. Na trhu se objevuje cca 20 let, proces výroby je ale stále zahalen tajemstvím, neboť ekvádorci přesný postup získání oleje prozrazovat nechtějí.

Jisté je tedy jen to, že stromy se pro získávání oleje nekácí. Mohou plně projít svůj životní cyklus. Sbírají se pouze jejich spadané větvě a celé stromy po přirozeném odchodu do "stromového nebe" po cca 40 letech života.

V tradičním léčitelství se Palo Santo užívá v různých formách již tisíce let, k získání menšího množství Palo Santo oil nepotřebujete ani moderní výrobnu. I indiáni věděli, jak na to. Olej z Palo Santa tedy používali například na úlevu od kašle a onemocnění dýchacích cest, také k ošetření různých kousnutí a drobných poranění od zvířat. Indiáni věří, že Palo Santo je dřevo velmi očistné, proto jej používali a používají i pro očistu energetickou, tedy když se chtěli zbavit i různých neviditelných neduhů. Je v základní výbavě snad každého šamana, prostě Palo Santo najdete v takové indiánské KPZetce. Příjemným bonusem je, že vůni palo Santa nemá vůbec rád hmyz.

A jak vypadá chromatografický profil Palo Santo oleje? (dle výrobce):

Limonene (%) 65 - 75
Para-Cymene (%) 1 - 2.5
Menthofuran (%) 10 - 25
Pulegone (%) Max 1.5
Isomenthone (%) 0.1 - 1
Alpha Terpineol (%) 0.5 - 1.5
Carvone (%) 0.1 - 1
Mint Lactone (%) Tr - 0.4

 

Máme opravdu širokou nabídku velikostí a typů lahviček Palo Santo oil (od 1ml, skleněné lahvičky roll on, kapátko i pipeta), postupně doplňujeme na eshop.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem