Milí, děkujeme za vaši účast na sbírce pro výkup pozemku v Amazonii pod záštitou Života Postaru z.s. Během těch pár dní jsme u nás vybrali 3000 Kč a mnozí jste dávali vědět, že jste poslali peníze přímo jim. POZEMEK SE PODAŘILO ZACHRÁNIT. Díky!

Koření Xoco Ritual Azteca, balení standard

Novinka
Neohodnoceno
104 Kč 90,43 Kč bez DPH
Skladem (42 ks)

Směs koření pro ochucení kakaa, kávy nebo kávovinového nápoje. Vychází z tradiční receptury Aztéků pro ceremoniální kakao. Směs je velmi lehce pikantní (jedna a půl paprička z pěti :-))

Jednoduše přidejte trochu koření přímo do vašeho šálku a vychutnejte si zvýrazněnou chuť vašeho nového nápoje.

Forma: Sušená směs kvalitního koření ze specializovaných zdrojů, baleno v ČR

Balení: 40 gramů v ekologickém sáčku doypack.
(pozn. toto balení neobsahuje skleněnou ampulku a odměrku)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koření do kávy a kakaa

Rádi si zpestříte nápoj nějakou příchutí? Příchuť vanilka do kakaa nebo příchuť karamel do kávy je už ohraná. Zkuste to podle Aztéků, ti si především kakao uměli pořádně vychutnat. Hodí se ale i na další teplé nápoje: káva, karo a různé kávovinové nápoje s příchutí jsou prostě návykové.

Směs obsahuje koření inspirované Aztéckou recepturou, ve které nesmí chybět kvalitní skořice a chilli. Dále obsahuje indiánské barvivo a koření urukum, kurkuma, černý pepř, černá maca peruánská a sušený amazonský zázvor. Pro tuzemské chutě jsme přidali ještě hřebíček.

Koření ceremoniální kakao, Xocolatl

Jak ochutit ceremoniální kakao?

Také už jste slyšeli o nápoji, kterému se říká ceremoniální kakao? Pokud nevíte, v čem spočívá, je to prostě nejlepší možné opravdové kakao z ověřeného zdroje, doplněné zpravidla o směs koření nejlépe z nějakého tajného, prastarého nebo alespoň magického receptu :-)

My jsme se nechali inspirovat receptem, který jsme dostali od indiánů. Prý vychází z takové receptury, jakou používali Aztékové pro svůj slavný kakaový nápoj Xocolatl.

Recepturu jsme, pravda, trochu upravili, protože na tolik chilli a skořice nejsou naše chuťové pohárky připravené. A také jsme u nás v souvislosti s kakaem zvyklí používat cukr anebo nedejbože mléko, což je pro kakao nejvyšší kvality nemyslitelné.

Jak tedy připravit kakao bez hříšného cukru a kravského mléka tak, aby dobře, ba dokonce skvěle, chutnalo? Ten trik spočívá právě v koření. A pokud chcete, klidně si tam to mléko a cukr/ med dejte, ale Aztékům to neříkejte.

Kakao můžete zakoupit zde: https://www.madamcacao.cz/superpotraviny/kakao-hmota--criollo--shipibo/

Poznámka pro všímavé oči: toto balení neobsahuje skleněnou ampulku a odměrku, to má pouze tato verze:
https://www.madamcacao.cz/kakao/koreni-do-kavy-odmerka-ornamenty/

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kakao
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: